1 ve 3 Günlük Açlık Terapileri

0

1 GÜNLÜK AÇLIK TERAPİSİ

 Pazartesi Salı günü tutulacak 1 günlük yani 36 saatlik açlık orucu şu şekilde tutulur:

Pazar akşamı: 19.00’dan itibaren hiçbir şey içilmez. Yatmadan önce sinameki ya da magnezyum sülfat gibi bir müshil içilir.
Pazartesi: Pazartesi sahurda bir şey yenmez, büyük abdeste çıkmak için 1 bardak su içilir ve oruca başlanır. Kabızlık soruna olanlar lavman da yapabilir. Bağırsakların çalışmasında problem yoksa 1 günlük ve 3 günlük oruçlarda lavman yapmaya veya sinameki içmeye gerek yoktur.
İftar: İftarda 1-3 yudum su ile oruç açılır, başka bir şey yenmez. Fakat susayan istediği kadar su içebilir.
Salı sabahı: Salı sabahı saat 07:00’da meyve suyu içerek 36 saatlik oruç tamamlanır. Gün boyu yalnızca meyve suyu içilir, meyve veya salata yenir, akşama yakın tek çeşit yemek yenir.

ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR

  • Oruç tatlıyla veya yemekle açılmaz. Tatlı ile açmak, pankreasa zarar verebilir.
  • Yemekle açmak bağırsak burkulmasına neden olabilir.
  • 1 günlük oruca devam etmek isteyenler değiştirmeden hep aynı gün tutmalıdır. Çünkü vücut aynı gün tutulan oruca kolay alışır, oruç günü geldiğinde iştah kendiliğinden gelir, oruç rahat geçer. Farklı günlerde tutulan oruçta, vücut şaşırır, iştah kesilmez, oruç zor geçer.
  • Çocuklar ve gençler oruca kolay alışır ve kısa zamanda hastalıktan arınır.
  • Haftada 1 gün oruç tutan ve beslenme kurallarını bozmayan hastalık yüzü görmez. Akıllı insan hastalıklardan ömür boyu korunabilmek için haftada 1 gün oruç tutmayı ihmal etmez.

 3 GÜNLÜK AÇLIK TERAPİSİ

İlk gün: Açlığın ilk günü, aynı 1 günlük açlıkta olduğu gibi, sahurda su içilir, sonra iftar ve sahurda bir şey yemeden 3 gün arka arkaya  oruç tutulur.

  1. gün: 4. gün yani orucun sonucunda önce meyve suyu, sonra meyve, daha sonra salata yenir, yalnızca akşam sebze yemeği yenebilir.

ÖNEMLİ AÇIKLAMA:

1- Hastalığı ağır olan, 3 günlük orucu 7 gün arayla 7-21 defa yapmalıdır.
2- 3 günlük orucun KANSER dahil bütün hastalıklara büyük faydası vardır.

1 VE 3 GÜNLÜK AÇLIK YAPAMAYANLAR İÇİN AÇLIK TERAPİSİ

Açlık yapamayanlar için açlık gününün 2 katı kadar günü meyve ve sebze suyu içerek, ÖRNEĞİN: 3 günlük açlık yerine 7 günü, 10 günlük açlık yerine 21 günü sadece sebze ve meyve suyu içerek geçirmelidir. Günde 1,5- 2 litre meyve – sebze suyu yeterli olabilir. Meyve ve sebze suyuna bir miktar su ilave etmeyi unutmamak gerekir. Hastalığın türü göz önüne alarak meyve suyu seçimini ilaçlar bölümünden bakılabilir. Gün boyu aynı meyve suyu içilebileceği gibi her öğün farklı meyve suyu da içilebilir.

Örnek bir program

7 gün boyunca sadece greyfurt suyu, elma suyu veya havuç suyu+elma suyu ya da kırmızı pancar suyu+havuç suyu karışımı içilebilir.
Farklı meyve suyu içilecekse sıralama şöyle olabilir:

SABAH: Limon, greyfurt veya portakal suyu
ÖĞLEN: Nar
İKİNDİ: Elma+havuç suyu karışımı
AKŞAM: Havuç suyu+kırmızı pancar suyu karışımı

Kaynak
Kitap: Gerçek Tıp Yitik Şifanın İzinde
Yazar: Dr. Aidin Salih
Yayınevi: Sade Hayat Yayınları

Share.

About Author

Yemek tarifleri siteniz varsa, size sorulan ilk soru Nerelisiniz sorusudur. Osmaniye, Gaziantep veya Hataylıyım dediğinizde insanlar daha yakından ilgi gösteriyor. Takipçilerimiz, Resimli ve denenmiş tariflerimizi yaptıklarında siz bu işi biliyorsunuz, tam damak tadımıza uygun, nefis tarifler övgüsüne mazhar oluyorsunuz. Nereliyim sorusuna gelince, babam Gaziantepli, ben Hatay’da doğdum, Osmaniye’de büyüdüm ve 1997 yılından bu yana Ankara’da yaşıyorum. Osmaniye’de büyümüş olmam, Gaziantep ve Hatay yemek kültürü ile yetişmiş olmamda en büyük avantajım olmuştur. Evliyim ve 2 çocuk annesiyim. Benim ve her biri birbirinden değerli diğer şeflerimizin paylaştığı her bir tarifleri, birebir uyguladığınızda mükemmel sonuçlar alacağınızdan emin olabilirsiniz. Biz bu işi biliyoruz ve çok iddialıyız.

Leave A Reply