18. Gün İftar Menüsü

0

Ramazanda Tok Tutan Yiyecekler

Ramazanda uzun süre tok kalabilmek için sindirimi ve emilimi uzun süren gıdalar tercih edilmelidir. Örneğin beyaz Ekmek yerine kepek ekmek gibi. Öncelikle oruç tutan kişinin ihtiyacı olan protein, vitamin ve minerali sağlayacak olan besinleri; iftar ve sahur arasındaki zamana dağıtmalı, bunun yanı sıra öğün sayısına da dikkat etmelidir.

İftar sofralarında doyurucu ve sindirimi kolay olan çorba mutlaka bulunmalı ve yemeğe çorba ile başlanmalıdır. Çorbadan sonra en az 20dk. Beklenilmesi gerektiği uzmanlarca belirtilmektedir. Ardından ana yemeklere geçilmeli, bu yemeklerde de çok ağır olmayan gıdalar tercih edilmelidir. İftar yemeğinden 1.5-2 saat sonra meyve ara öğünü yapmak oldukça faydalıdır. Yemekten 1-2 saat sonra, yarım saatlik ufak bir yürüyüş de yediklerimizi hazmetmemize yardımcı olacaktır.

Sahurda ise ceviz ve fındık gibi yağlı tohumlardan tüketilmesinin de uzun süre tok kalmada etkili olduğunu bilinmektedir.

(Yemek Tariflerine Resmin Altında ki Yemek İsimlerine Tıklayarak Ulaşabilirsiniz!)

“Kim yalan konuşmayı ve yalan-dolanla iş yapmayı terketmezse,  Allah o kimsenin yemesini, içmesini bırakmasına kıymet vermez.”  Hadis-i Şerif

18. gün iftar menüsü 2016

18. gün iftar menüsü 2016

 

Ramazan 18. Gün  İftar Menüsü

Soğuk Ayran Aşı Çorbası
Maklube Tarifi
Ev Yapımı Limonata Tarifi
Ağlayan Pasta Tarifi

Share.

About Author

1982 Osmaniye doğumluyum, evliyim, hiç susmayan bir oğlum var..

Leave A Reply