Gerçek Tıp Yitik Şifanın İzinde

0

Değerli tarifyurdu ailesi;
Bu sayfada, yakın zamanda okumuş olduğumuz bir kitapta yer alan ve insanlara faydalı olacağına inandığımız bilgileri,  sizlerle  paylaşmak istiyoruz.

Kitabın adı: Gerçek Tıp Yitik Şifanın İzinde
Yazarı: Dr. Aidin Salih

Kitapta yer alan şu ifade bizleri ikna etmeye yetti: “Modern tıp, insan bedenini branşlara ayırarak bu muazzam sisteme ve işleyişe bütünsel bir gözle bakmadığı için ne hastalığı doğru teşhis edebilmekte ne de tedavi edebilmektedir. İnsan yaratılış kanunlarını anladığı ölçüde sağlıklı ve doğru yaşama imkanı bulur.”..”Hasta olmak insanın kendi suçu, kendi ayıbıdır, çünkü,beden mükemmel yaratılmıştır ve mükemmel bir Bağışıklık Sistemine sahiptir. Bu mükemmel sistemi tahrip ederek hastalandığında Allah, şifa yolunu da göstermiştir. Bu yolla hiç kimsenin yardımı olmaksızın , modern tıpta tedavisi olmayan hastalıklardan kurtulmak mümkündür. Allah’a inananların bundan istifade etmeyip şifayı başka yerlerde araması ikinci bir suçtur.”

“Bir çok hastalığın temeli tektir: Yanlış yaşam tarzı. Yaşam tarzı değiştirilmeden, mide ve bağırsaklar tedavi edilmeden, oruç tutmadan hiçbir gıda, doğal da olsa hiç bir ilaç ya da bitki,tek başına bedenin iyileşmesini sağlayamaz.”

Kitapta yer alan konular aşağıda kısaca özet olarak verilmiş olup tamamını okuduğunuzda hayata bakış açınızı, yaşam tarzınızı, beslenme düzeninizi gözden geçirmeniz gerektiğine inancımız tamdır.

HASTALIK SEBEPLERİ
SAĞLIĞI KORUMAK İÇİN GENEL TAVSİYELER
SAĞLIĞI YENİDEN KAZANMA
DOĞRU BESLENME
AÇLIK TERAPİLERİ
BAL VE BAL İLE YAPILAN İLAÇLAR
KETEN TOHUMU  VE KETEN TOHUMU İLE YAPILAN İLAÇLAR
ÇÖREKOTU VE ÇÖREKOTU İLE YAPILAN İLAÇLAR
İNCİR VE İNCİR İLE YAPILAN İLAÇLAR
KIRMIZI PANCAR VE KIRMIZI PANCAR İLE YAPILAN İLAÇLAR
LİMON VE LİMON İLE YAPILAN İLAÇLAR
SARIMSAK VE SARIMSAK İLE YAPILAN İLAÇLAR

Tarifyurdu Ekibi

Share.

About Author

Yemek tarifleri siteniz varsa, size sorulan ilk soru Nerelisiniz sorusudur. Osmaniye, Gaziantep veya Hataylıyım dediğinizde insanlar daha yakından ilgi gösteriyor. Takipçilerimiz, Resimli ve denenmiş tariflerimizi yaptıklarında siz bu işi biliyorsunuz, tam damak tadımıza uygun, nefis tarifler övgüsüne mazhar oluyorsunuz. Nereliyim sorusuna gelince, babam Gaziantepli, ben Hatay’da doğdum, Osmaniye’de büyüdüm ve 1997 yılından bu yana Ankara’da yaşıyorum. Osmaniye’de büyümüş olmam, Gaziantep ve Hatay yemek kültürü ile yetişmiş olmamda en büyük avantajım olmuştur. Evliyim ve 2 çocuk annesiyim. Benim ve her biri birbirinden değerli diğer şeflerimizin paylaştığı her bir tarifleri, birebir uyguladığınızda mükemmel sonuçlar alacağınızdan emin olabilirsiniz. Biz bu işi biliyoruz ve çok iddialıyız.

Leave A Reply