Hakkımızda

TarifYurdu ailesi olarak denenmiş ve beğenilen tariflerimizi sizlerle buluşturmaktan dolayı gurur duyuyoruz. İnternette dolaşırken birçok yemek tarifleri sitesi görmek mümkün fakat bu sitelerin birçoğu birbirinin kopyası niteliğindedir, birisinde gördüğünüz bir fotoğrafı internette aradığınız zaman aynı fotoğrafı birçok sitenin kullandığını görebilirsiniz. Biz bu işi ciddiye alıp bu konudaki eksikliği kapatacak nitelikte bir ortam hazırlamak üzere yola çıktık.

TarifYurdu olarak sitemizde bulunan tariflerin tamamının denenmiş olduğunu, kullanılan tüm fotoğrafların kendimize ait olduğunu, yazılan yazıların özgün olduğunu eğer alıntı yapılmış ise mutlaka kaynağın belirtilmiş olduğunu gönül rahatlığı ile söyleyebiliriz. Sitemizde yer alan tariflerde gerçekçi ölçüler kullanılarak yapım aşamaları basit, anlaşılır bir anlatımla siz değerli takipçilerimize sunulmuştur. Yemek dışında el becerilerine yönelik (patcwork, taş boyama v.b.) tarif ve açıklamalarımızla da sizlerleyiz. Açıkçası damak zevkinizi şımartmanın dışında gözünüze de hitap edecek tariflerimizle yanınızdayız.

Siz de bizim ailemize katılıp beğeni toplayan yemek ya da el becerisi tariflerinizi TarifYurdu takipçileri ile paylaşmak isterseniz, Tarif Yolla kısmından girip sisteme üye olarak kolayca tariflerinizi gönderebilirsiniz.

Sitemiz Haziran 2013 itibari ile yayına başlamıştır..