Halleyli Pasta Tarifi

0

Çok pratik bir şekilde hazırlayacağımız halley pasta, özellikle yaz aylarında dolabımızın buzluğunda bekletebiliriz. Arzu ettiğimiz zaman elimizin altında hazırda pastamızın olması hem bizi hem çocuklarımızı çok mutlu ediyor. Pastamızı hazırlarken içerisine ekleyeceğimiz fındık, fıstık, ceviz gibi kuruyemişler ile zenginleştirebiliriz. Ayrıca pastamızın üzerine hazırladığımız çikolata sosunu benmari usulü erittiğimiz çikolata ile kaplayarak tüketebiliriz. Ufak dokunuşlar ile pastamızı hem görsel hem lezzet anlamında zenginleştirebiliriz. Zevki tamamen size kalmış. Kendi zevkime göre hazırladığım halleyli pasta tarifim buyurun gelsin.

Mutfak:Türk Mutfağı      Porsiyon: 10
Hazırlık: 10 dk.                 Pişirme: 10 dk.

halleyli pasta tarifi

halleyli pasta tarifi

Halleyli Pasta Tarifi Malzemeleri

  • 10 paket halley
  • 1 poşet krem şanti
  • 1 su bardağı süt
  • 1 paket hazır çikolata sosu
  • Pasta süslemeleri

Halleyli Pasta Yapılışı

Halleyleri küçük küp şekillerinde keselim.
Krem şantiyi soğuk süt ile iyice çırpalım ve halleyler ile karıştıralım.
İstediğimiz bir kalıp içerisine streç film veya buzdolabı poşeti serelim.
Hazırladığımız bisküvileri içine yerleştirelim.
Tekrar üzerini poşetle kapatalım.
15 dk. kadar dondurucuda bekletelim ve daha sonra buzdolabına alalım.
Servis edeceğimiz zaman pastamızı servis tabağına ters çevirerek üzerindeki tarife göre hazırladığımız çikolata sosunu üzerine gezdirelim.
Hazırladığımız pastamızın üzerine arzu ettiğimiz pasta süsleri ile süsleyerek servis edebiliriz.
Afiyet Olsun…

Share.

About Author

Güne güzel bir kahvaltı ile başlamak, günün akışını komple değiştirebilir. Kahvaltının ve yemeklerin lezzetli olması tamamen sizin elinizde. Eğer buna karar verdiyseniz gerekirse bir günün tamamını feda edebilirsiniz. Ben böyle birisiyim ve detaycı olmam bana bu özelliği kazandırdı. Hiç kimsenin yapmadığı ve uğraşmayı göze alamadığı şeyleri yapmak hoşuma gider. Çocuklarım ve eşimin memnuniyetleri bütün yorgunluğumu unutturur. Ben Adana Ceyhanlıyım.2000 yılından bu yana Ankara’da yaşıyorum. Evliyim 2 çocuk annesiyim.

Leave A Reply