İğne Oyası Modellerimiz

0

İğne ile kuyu kazmak sözü, bu yapılan en zarif işler için tam yerinde bir tabirdir. İğne oyası yapımı günler alan fakat bittiği zaman ortaya muhteşem bir iş olarak çıkan el emeği göz nurudur.

Geçmişte ege bölgesinde gelin başı modeli olarak kullanılan iğne oyaları günümüzde bir çok alanda yapılarak kullanılabiliyor. İğne oyasına ilgi duyan hanımlar çok emek gerektirse de  severek yapıyorlar. Ülkemizin bir çok bölgesinde birbirinden güzel modeller ile çok nadide eserler ortaya çıkartılıyor.

İğne oyasını, yazma modelleri, yatak odası ve salon takımı modelleri, havlu kenarı modelleri, flar modelleri,masa örtüsü ve şömentabla modelleri, pano modelleri,kına başı modelleri,takı tasarım……ve bunun gibi bir çok süsleme alanında kullanılmak üzere yapılmaktadır. Bizlerde tarif yurdu ailesi olarak, aranızda bu güzel ve zarif olan ele emeğine ilgi duyan takipçilerimiz için bazı modeller sunarak katkı sağlamak istedik. Güzel ve sağlıklı günlerde kullanabileceğiniz işleriniz olsun. Sevgiler…

Share.

About Author

Yemek tarifleri siteniz varsa, size sorulan ilk soru Nerelisiniz sorusudur. Osmaniye, Gaziantep veya Hataylıyım dediğinizde insanlar daha yakından ilgi gösteriyor. Takipçilerimiz, Resimli ve denenmiş tariflerimizi yaptıklarında siz bu işi biliyorsunuz, tam damak tadımıza uygun, nefis tarifler övgüsüne mazhar oluyorsunuz. Nereliyim sorusuna gelince, babam Gaziantepli, ben Hatay’da doğdum, Osmaniye’de büyüdüm ve 1997 yılından bu yana Ankara’da yaşıyorum. Osmaniye’de büyümüş olmam, Gaziantep ve Hatay yemek kültürü ile yetişmiş olmamda en büyük avantajım olmuştur. Evliyim ve 2 çocuk annesiyim. Benim ve her biri birbirinden değerli diğer şeflerimizin paylaştığı her bir tarifleri, birebir uyguladığınızda mükemmel sonuçlar alacağınızdan emin olabilirsiniz. Biz bu işi biliyoruz ve çok iddialıyız.

Leave A Reply