Nişastalı Kıtır Kurabiye Tarifi

0

Bu hamur aslında mantar kurabiye hamuru ile birebir aynıdır. Bir defasında mantar kurabiye yaparken fazla kalan hamuru değişiklik olsun diye farklı şekilde fırına verdim ve bu şekilde tercih etmek isteyenler olur diye de sizlerle paylaşmak istedim. Bazen çocuklar şekle takılıyor ve tadı aynı olsa da yemek istemiyor, böyle durumlarda aynı malzemelerle, farklı süslemelerle çocukları ikna etmek daha kolay oluyor.

Mutfak:Türk Mutfağı     Elde Edilen:1 tepsi     Hazırlık:15 dk.    Pişirme:25 dk.

Nişastalı Kıtır Kurabiye Tarifi Malzemeleri

  • 1 paket oda sıcaklığında margarin
  • 1 paket pudra şekeri
  • 2 adet yumurta
  • 2,5 yemek kaşığı buğday nişastası
  • 1 paket vanilya
  • 1 paket kabartma tozu
  • Aldığı kadar un

Nişastalı Kıtır Kurabiye Yapılışı

Karıştırma kabının içinde yumuşayan margarin ve pudra şekerini katarak karıştıralım
Diğer malzemeleri de sırasıyla ilave ederek yavaş yavaş un ilavesi ile yoğuralım ve elimize yapışmayan yumuşak bir hamur elde edelim
Hamurdan küçük parçalar alarak avucumuzda şekil verelim ve fırın tepsisine yerleştirelim.
Şekil verdiğimiz hamurun üzerine çatalla çizik atarak süsleyelim.
180 derecede beyaz kalacak şekilde pişirelim.
Nişastalı kıtır kurabiye tarifimizi deneyenler pişman olmaz.

Share.

About Author

Memleketimizin her bir yöresinde o kadar güzel lezzetler var ki bunları bilip yapmak bir yetenek ve beceri işidir. Bununla beraber bu lezzetlerin her aşamasını resimlendirerek yapmak da cesaret ister. Biz bu cesareti gösterdik ve siz değerli takipçilerimizden memnuniyet verici geri dönüşler almak bizleri daha da cesaretlendirmiştir. Ben Sivas İmranlıyım, Babamın memur olması nedeniyle, Kilis, Denizli ve Kayseri de yaşadım. 1999 yılından beri Ankara’da yaşıyorum. Memleketimizin değişik bölgelerinde yaşamış olmak, bilinen yemek tariflerimize bir iki ilavelerle lezzet ve zenginlik katmak becerisi kazandırdı bana. Mevcut olanlarla yetinmeyip yeni tariflere açık olmak ve sürekli ufak dokunuşlarla ilaveler yaparak zenginlik katmak benim baskın özelliğimdir. Evliyim ve 3 çocuk annesiyim.

Leave A Reply