Peçete Halkası Yapımı

2

Soframıza şık bir görüntü vermek için elimizde bulunan basit malzemelerle görüntüsü çok güzel olan peçetelikler yapmak mümkün. Kendi el emeğimizle böyle peçetelikler yaparak hem masrafsız hem de güzel vakit geçirebileceğimiz bir hobi edinebilirsiniz. Ayrıca böyle şık peçetelikler yaparak sevdiklerinize hediyeler hazırlayabilirsiniz. Hazırlamasını kısaca açıklamak istiyorum.

Peçetelik Yapmak için Kullandığım Malzemeler

  • Aliminyum folyo veya sera rulosu
  • 1 top kurdela
  • Renkli boncuklar
  • Sıvı silikon

Peçetelik Yapımı

Kağıt ruloyu keseceğimiz kalınlıklarını ölçerek işaretleyip keselim ve saracak kadar ölçüp kurdela keselim. Kestiğimiz kurdelanın uç kısmına silikon değdirip kağıdın iç kısmına yapıştırarak saralım.En üstüne istediğiniz renkteki boncukları silikon sürerek yapıştıralım.

Share.

About Author

Yemek tarifleri siteniz varsa, size sorulan ilk soru Nerelisiniz sorusudur. Osmaniye, Gaziantep veya Hataylıyım dediğinizde insanlar daha yakından ilgi gösteriyor. Takipçilerimiz, Resimli ve denenmiş tariflerimizi yaptıklarında siz bu işi biliyorsunuz, tam damak tadımıza uygun, nefis tarifler övgüsüne mazhar oluyorsunuz. Nereliyim sorusuna gelince, babam Gaziantepli, ben Hatay’da doğdum, Osmaniye’de büyüdüm ve 1997 yılından bu yana Ankara’da yaşıyorum. Osmaniye’de büyümüş olmam, Gaziantep ve Hatay yemek kültürü ile yetişmiş olmamda en büyük avantajım olmuştur. Evliyim ve 2 çocuk annesiyim. Benim ve her biri birbirinden değerli diğer şeflerimizin paylaştığı her bir tarifleri, birebir uyguladığınızda mükemmel sonuçlar alacağınızdan emin olabilirsiniz. Biz bu işi biliyoruz ve çok iddialıyız.

2 yorum

  1. HAVVA ALIÇ on

    gene hünerli ellerinle çok güzel işler çıkarmışsın ellerine sağlık arkadaşım.

Leave A Reply