Sağlığımızı Yeniden Kazanma

1

SAĞLIĞI YENİDEN KAZANMAK

1- Herşeyden önce bağışıklık sistemini gereksiz ve yorucu çalışmalara sevk etmemek için her türlü tıbbi ilaç alımını durdurmak gerekir. Çünkü, ilaçlar ateşin yükselmesini engellemek iltihaplanmayı durdurmak, kan basıncını düşürmek gibi gereksiz ve zararlı işlemlerle bağışıklık sisteminin tedavi programını devre dışı bırakır ve bağışıklık sisteminin günden güne zayıflamasına neden olur.
2- Doğru beslenmek gerekir. Beslenme şeklini düzeltmeden sağlıklı olmak mümkün değildir.
3- Bağışıklık sistemi ile savaşmak yerine ona yardımcı, bunun için ölçülü yiyip içmek, doğal gıda tüketmek, açlık yapmak, kanı ve organları temizlemek gerekir.

ORGANLARI TEMİZLEMEK 

1-Beslenme alışkanlığınızı gözden geçirin anlatılan kurallara göre beslenin.
2-Tükettiğiniz suyun kalitesine dikkat edin. Dokularda toplanan birikintileri sadece canlı, hafif su eritir.
3-Taze sıkılmış meyve ve sebze suyu için. Meyve ve sebze suyu organik asitler içerir. Ve güçlü bir eriticidir. Tercih ettiğiniz meyve ve sebze sularını su ile karıştırarak içmeyi unutmayınız.
4-Bal, sebze ve meyveye ağırlık verin. Bunlar organları temizleyip çalıştırır, vücuda direnç kazandırır.
5-Pişmiş yemekleri tek öğüne indirin. Ağır hasta iseniz değil pişmiş yemek, meyve ve salatadan bile uzak durmak lehinizedir. Günde 1 çorba kaşığından fazla olmamak şartıyla doğal bal yiyin ve meyve, sebze suyu için. Çünkü, vücut pişmiş yemeğin hazmı için çok enerji harcar. Bal, meyve ve sebze suları kendi enerjisini verir.
6-Nefes alıp vermeyi düzeltin.
7-Hacamat yaptırın ve haftada 1 gün oruç tutun.
8-Mide-bağırsak tedavisi, karaciğer temizlemesi ve diğer gerekli temizlemeleri yapın.
9-Temizlemeden sonra 3 günlük açlıklara geçin.
10-İyileşmeye başlayınca meyve, sebze sularını azaltıp, meyve ve salatayı artırın. Gerekirse 3 günlük açlıklardan sonra 10 günlük açlıklara geçin.
11-Yeme ve içmeyi 2 öğüne indirin. Sabah ilk önce bal veya meyve , yemek ve salata yiyin.
12-İyileştikten sonra, sağlığınızı korumak için, haftada bir 36 saatlik veya her ay (Hicri 13,14,15. günler) 3 günlük açlık yapmaya gayret edin. 

NOT: Sağlığınızı kazanmak bu kadar kolay ve bedava ise, pahalı tetkikler, korkunç yan etkili ve pahalı ilaçlar, ameliyatlar ve tedavi yöntemlerine v.s. gerek var mı??

Kaynak
Kitap: Gerçek Tıp Yitik Şifanın İzinde
Yazar: Aidin Salih
Yayınevi: Sade Hayat Yayınları

Share.

About Author

Yemek tarifleri siteniz varsa, size sorulan ilk soru Nerelisiniz sorusudur. Osmaniye, Gaziantep veya Hataylıyım dediğinizde insanlar daha yakından ilgi gösteriyor. Takipçilerimiz, Resimli ve denenmiş tariflerimizi yaptıklarında siz bu işi biliyorsunuz, tam damak tadımıza uygun, nefis tarifler övgüsüne mazhar oluyorsunuz. Nereliyim sorusuna gelince, babam Gaziantepli, ben Hatay’da doğdum, Osmaniye’de büyüdüm ve 1997 yılından bu yana Ankara’da yaşıyorum. Osmaniye’de büyümüş olmam, Gaziantep ve Hatay yemek kültürü ile yetişmiş olmamda en büyük avantajım olmuştur. Evliyim ve 2 çocuk annesiyim. Benim ve her biri birbirinden değerli diğer şeflerimizin paylaştığı her bir tarifleri, birebir uyguladığınızda mükemmel sonuçlar alacağınızdan emin olabilirsiniz. Biz bu işi biliyoruz ve çok iddialıyız.