Yemek Daveti Menüsü

2

Çok değer verdiğimiz aile dostlarımız, canım arkadaşlarım Havva, Dilek  ve değerli eşlerini akşam yemeğine davet ettik. Bundan yıllar önce yapmış olduğum kilis tavasını unutamayan arkadaşlarımın özel isteği ile tekrar yaparak ikramda bulundum. Kilis tavasının yanında Osmaniye yöresinin en meşhur çorbası olan çakıldaklı (ekşili) çorba ile soframı zenginleştirdim. Arkadaşlarım çorba hakkındaki düşüncelerini kelimelerle ifade etmek zor. Anlatılmaz tadılır diyebiliriz.

Bu tür davetlerde yemeğin çeşidi değilde muhabbetin koyu, arkadaşlık ilişkilerinin devamlı olması bizim için makbul olandır.

yemek-daveti-menuleri

yemek-daveti-menuleri

yemek-daveti-menuleri

yemek-daveti-menuleri

yemek daveti menüsü

yemek daveti menüsü

Akşam Yemeği Menüsü Tarifleri…

Share.

About Author

Yemek tarifleri siteniz varsa, size sorulan ilk soru Nerelisiniz sorusudur. Osmaniye, Gaziantep veya Hataylıyım dediğinizde insanlar daha yakından ilgi gösteriyor. Takipçilerimiz, Resimli ve denenmiş tariflerimizi yaptıklarında siz bu işi biliyorsunuz, tam damak tadımıza uygun, nefis tarifler övgüsüne mazhar oluyorsunuz. Nereliyim sorusuna gelince, babam Gaziantepli, ben Hatay’da doğdum, Osmaniye’de büyüdüm ve 1997 yılından bu yana Ankara’da yaşıyorum. Osmaniye’de büyümüş olmam, Gaziantep ve Hatay yemek kültürü ile yetişmiş olmamda en büyük avantajım olmuştur. Evliyim ve 2 çocuk annesiyim. Benim ve her biri birbirinden değerli diğer şeflerimizin paylaştığı her bir tarifleri, birebir uyguladığınızda mükemmel sonuçlar alacağınızdan emin olabilirsiniz. Biz bu işi biliyoruz ve çok iddialıyız.

2 yorum

  1. Bizler için hazırladığın yemeklerin hepsi birbirinden güzel olmuştu canım arkadaşım.Ellerine sağlık.Allah yüzünden gülücüğü,kalbinden sevgiyi,sofrandan bereketi eksik etmesin.J….

    • Amiiiin canım arkadaşım. Ne kadar güzel temennilerde bulunmuşsun. Senin benim için kalbimde sevgin soframda yerin her zaman açık.

Leave A Reply