Ayva Marmelatı Tarifi

0

Bir meyve her şeye mi yakışır. Marmelatı, kompostosu, reçeli, tatlısı, hepsi de birbirinden güzel olan bu lezzetler ayva ile yapılıyor. Ayrıca ayvanın cinsi iyi çıkarsa yaptığımız marmelat tarifi tam bir jöle kıvamında oluyor. Hem görüntüsü hem de lezzetiyle bu tarif kaçmaz dedirtiyor. Arkadaşım Nuray’ın elinin lezzeti reçellerde ve marmelatlarda da kendini gösteriyor…

Mutfak:Türk Mutfağı    Elde Edilen:1 kavanoz    Hazırlık:20 dk.    Pişirme:20 dk.

Ayva Marmelatı Tarifi İçin Malzemeler

  • 1 kg ayva
  • 1 kg şeker
  • 3-4 su bardağı su
  • 10-15 adet karanfil
  • Ayva çekirdekleri

Ayva Marmelatı Yapılışı

Kahvaltıları süsleyen güzel ayva marmelatı tarifimiz buyrun gelsin.
Ayvaları soyarak küçük küçük dilimleyelim ve 3 bardak kadar su ( üzerini kapatacak kadar ) ilave edelim.
Üzerine şeker, karanfil ve ayva çekirdeklerini katarak kaynatalım ve komposto kıvamına gelince üzerinden çırpıcı dan geçirelim.
Ocağın en kısık ayarında yaklaşık 3 saat kadar pişirelim.
Ayvanın rengi çok güzel bir kırmızıya dönüşecektir.

Share.

About Author

Yemek tarifleri siteniz varsa, size sorulan ilk soru Nerelisiniz sorusudur. Osmaniye, Gaziantep veya Hataylıyım dediğinizde insanlar daha yakından ilgi gösteriyor. Takipçilerimiz, Resimli ve denenmiş tariflerimizi yaptıklarında siz bu işi biliyorsunuz, tam damak tadımıza uygun, nefis tarifler övgüsüne mazhar oluyorsunuz. Nereliyim sorusuna gelince, babam Gaziantepli, ben Hatay’da doğdum, Osmaniye’de büyüdüm ve 1997 yılından bu yana Ankara’da yaşıyorum. Osmaniye’de büyümüş olmam, Gaziantep ve Hatay yemek kültürü ile yetişmiş olmamda en büyük avantajım olmuştur. Evliyim ve 2 çocuk annesiyim. Benim ve her biri birbirinden değerli diğer şeflerimizin paylaştığı her bir tarifleri, birebir uyguladığınızda mükemmel sonuçlar alacağınızdan emin olabilirsiniz. Biz bu işi biliyoruz ve çok iddialıyız.

Leave A Reply